Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin

Souboj FastestVPN s Oeck VPN: Co vybrat?

Jaká VPN nabízí více funkcí, FastestVPN, nebo dává větší smysl Oeck VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, sečetli body a výsledek je 8,4/10 : 5,4/10.

Zkouška rychlosti Fastest VPN vs OECK VPN, která vítězí?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Fastest VPN a OECK VPN.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 352 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 110 Mb/s. FastestVPN byla o 242 Mb/s rychlejší oproti Oeck VPN.

Naměřený upload FastestVPN byl 254 Mb/s. Oeck VPN v průměru dosahovala 82 Mb/s, kvůli tomu je o 172 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 220 ms. Oeck VPN skript naměřil průměrných 67 ms. U rychlosti odezvy je menší hodnota výhodnější, takže FastestVPN v porovnání je o 153 ms lepší.

Průběžné skóre recenze FastestVPN proti Oeck VPN tak činí 8 /10 : 8/10.

Umí FastestVPN obejít geolock Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Fastest VPN tuto celkem důležitou funkci zvládne. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Oeck VPN zahraniční Netflix odblokovat má.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, OECK VPN tuto dovednost nezvládá. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube zvládá.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a blokování malware. Pro příklad FastestVPN má ochranu před vyzrazením DNS a OECK VPN třeba nenabízí whitelisting.

V části Funkce je tak skóre 9 /10 x 6/10.

Jak obstojí FastestVPN v šíři nabídky zemí?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, Fastest VPN spravuje 100 serverů. V nabídce Oeck VPN jsme napočítali celkem 5 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 95 víc .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u OECK VPN dosahuje počtu 4. Druhá porovnávaná VPN nabízí 33, tedy o 29 víc. Zde tak vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých Fastest VPN zvládá 10. Oeck VPN v jeden moment připojí 6 zařízení. Všechny parametry najdete v článku nejlevnější VPN.

Jaké platformy zvládá FastestVPN a jaké podporuje Oeck VPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, Fastest VPN podporuje Android a ochrání přístroje na systému iOS. Druhá VPN OECK VPN operační systém iOS nepřipojí, přístroje s Androidem standardně nedokáže připojit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. FastestVPN sídlí na Kajmanských ostrovech. Sídlo druhé srovnávané VPN je v Hongkongu.

Appka FastestVPN není k dostání v českém jazyce, OECK VPN česky taky lokalizována není.

Ve známkování platforem dosáhla Fastest VPN známky 9/10 a Oeck VPN si nese hodnocení 6/10.

Cena předplatného FastestVPN versus Oeck VPN

Oeck VPN si lze pořídit již od 172 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již za 27 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 8 z 10, respektive 1 /10 pro druhou jmenovanou.

Nejnovější články

Další články autora