Neděle, 23 června, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeInvesticeAlternativní investiční fond a označení, která se v souvislosti s ním používají

Alternativní investiční fond a označení, která se v souvislosti s ním používají

Rádi rozšiřujete své investiční portfolio a momentálně zvažujete, že část svých financí vložíte do alternativního investičního fondu? Neztraťte se v hromadě pojmů a zjistěte, jaká všechna označení se pro tento typ fondu používají. Až váš finanční poradce při vaší příští schůzce některý z nich použije, budete přesně vědět, o čem mluví.

Alternativní investiční fond: registrace, sestavení investiční smlouvy či reporting ČNB na jednom místě

Ať už potřebujete registrovat alternativní investiční fond, sestavit reporting pro ČNB, pomoci s přípravou dokumentu KID či sestavit investiční smlouvu na míru, obraťte se na profesionály, kteří se skvěle orientují ve finančním právu a mají zkušenosti se zakládáním fondů a kolektivním investováním.

Co je ZISIF 15?

Alternativní investiční fondy se někdy označují také jako ZISIF 15. Fondy jsou totiž vymezeny ustanovením § 15 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních a společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, a proto vzniklo zjednodušené označení ZISIF 15 nebo 15 ZISIF.

Alternativní fond, ZISIF, minifond, pseudofond či kvazi fond

Dalšími obvyklými pojmy pro alternativní investiční fondy jsou: ZISIF, minifond, alternativní fond, patnáctkář, fond dle § 15 ZISIF, pseudofond či kvazi fond. Pokud chcete problematice těchto fondů lépe porozumět a získat lepší přehled, podívejte se například na materiály ČNB. Ve svých naukových videích vysvětlují všechny pojmy jasně a srozumitelně.

Orientujte se lépe se světě fondů a nebuďte zmatení, až někdo při rozhovoru použije pojem kvazifond či ZISIF 15. Alternativní investiční fondy jsou na vzestupu a rozhodně by neměli ujít vaši pozornosti. Pokud chcete rozšířit své investiční portfolio, jedná se o položku k zvážení. Ceny založení minifondu začínají na 59 000 Kč bez DPH.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články