Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin

Prodej zavedené firmy: Jak probíhá a co všechno obnáší?

Zajímá vás, jak probíhá prodej zavedené firmy a jaké krok je nezbytné provést? Aby byl prodej úspěšný, bezproblémový a firma předána do schopných rukou nového majitele, vyplatí se původním majitelům obrátit se na společnosti, které se prodejům firem věnují.

Prodej zavedené firmy? Někdy hračka, jindy několikaměsíční maraton

Prodej zavedené firmy může být snadný, ale někdy i zamotaný, složitý a zdlouhavý. Vše se odvíjí od toho, o jakou firmu se jedná. Pokud má daná společnost pouze jednoho majitele, který má jasnou vizi a přesně ví, co od prodeje čeká, jedná se o jednoduchý prodej.

Jak prodat firmu s více spolumajiteli?

Druhým případem, který bývá složitější, je prodej aktivních firem, které mají více spolumajitelů. V takových situacích se totiž do obchodu promítají odlišné vize jednotlivých spolumajitelů, společně s jejich odhady a očekávanou sumou, kterou dostanou. Aby ovšem i v takových případech proběhlo vše hladce a bez zbytečných hádek, je důležité najmout si před prodejem mediátora, který se o úspěšný prodej postará.

Mediátoři se o aktivní firmy na prodej postarají bez emocí

Funkce mediátora totiž spočívá v tom, aby všechny strany firmy na prodej uklidnil a našel s nimi společnou řeč. Tím, že není mediátor do sporu nijak emočně zainteresován, dokáže nad věcí získat nadhled, a ještě doporučit spolumajitelům nejvýhodnější nabídky od spolehlivých kupců.

Stejně jako v jiných oblastech prodeje, i prodej zavedené firmy se může ubírat různými směry. Někdy se může jednat o snadný obchod, ve kterém obě strany získají přesně to, co chtějí již po první schůzce. Jindy se může prodej táhnout celé měsíce. Proto je nejlepší spolehnout se na nestranného prodejce, který se o obchod postará a dokáže sehnat ty nejvýhodnější nabídky a mezi více spolumajiteli bude zastávat funkci mediátora.

Nejnovější články

Další články autora