Čtvrtek, 2 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin

Podnikání a studium na VŠ? Jak se s tím poprat?

Rozjíždíte podnikání, přitom stále studujete na vysoké? Nebo to zatím jen plánujete a bojíte se, že nebudete stíhat? mrkněte na několik tipů, které vám pomohou sedět na dvou židlích.

Podnikání při studiu s sebou nese několik výhod, ale bohužel i nevýhod. Pokud máte živnostenské oprávnění a status studenta, zbavíte se sociálního a zdravotního pojištění, což dělá několik tisíc měsíčně. jako studenti také nenesete takové existenční riziko, jako později se závazky. Musíte se však připravit na jednu zásadní věc. Pokud budete chtít sedět na dvou židlích, tak se prakticky připravíte o většinu vašeho volného času a na stávající koníčky budete muset pečlivě vážit čas.


Váš úspěch při studiu, a zejména státnicích, ovlivní také vhodně zvolený outfit. Například oblek.


Pokud se však budete držet několika základních tipů, najdete potřebný balanc a zvládnete oba vaše úkoly.

  • Vyhněte se prokrastinaci pomocí přesného programu práce, který budete důsledně dodržovat. Přesto, že máte svobodu, pracovat kdy chcete, je třeba si nastavit jasná pravidla, abyste nepropadli prokrastinování.
  • Dejte si pauzu od oslav. Obojí se zvládnout nedá a pokud budete místo učení léčit kocovinu, nedopadne to dobře.
  • Nezapomínejte na kvalitní spánek, ale také kvalitní stravu. Pokud budete pracovat do vypětí všech sil, vaše produktivita nebude stoupat, spíše naopak. kvalitní odpočinek přímo souvisí s kvalitní prací.
  • Snažte se obklopovat lidmi, kteří mají stejné cíle jako vy. Ti také pochopí, proč na ně již nemáte tolik času a že vaše důvody jsou především cíle, za kterými si důsledně jdete. Kolektiv flákačů vám moc nadšení do práce nepřidá.
  • Ujasněte si priority a nevyžadujte po sobě nemožné. Je pochopitelné, že obojí teď nezvládnete na 100% a je zbytečné to po sobě požadovat.
  • Veďte si diář. Budete tak mít přehled o všech povinnostech které vás čekají, a také o tom, co jste už zvládli. Navíc vás splněné úkoly budou motivovat.

Nejnovější články

Další články autora