Neděle, 3 března, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeFinanceI přes rostoucí úrokové sazby půjček lze vybrat výhodné úvěry

I přes rostoucí úrokové sazby půjček lze vybrat výhodné úvěry

Současná doba si vybírá daň na mnoha frontách, o tom není žádných pochyb. Jsou to zdražující se nemovitosti, ale také zvyšující se úrokové sazby půjček. Pokud si v dnešní době chcete půjčit peníze na cokoliv, zaplatíte jednoduše více než dříve. S tímto nešvarem lze do jisté míry bojovat tak, že se zaměříte na online půjčky. Najdete si produkty s lepším úrokem, abyste ve výsledku tolik nepřeplatili.

Online půjčky vládnou současnému trhu

Vyrazit v dnešní době do banky pro úvěr není zrovna nejlepší nápad. To platí i o návštěvách poboček nebankovních společností. Možná si pokládáte otázku, proč tomu tak je? Je totiž hodně malá pravděpodobnost, že první nabídka na stole bude ta nejvýhodnější. A kdo má v současnosti čas obcházet jednu banku za druhou?

Přesně z těchto důvodů jsou tu online půjčky. Jak už prozrazuje jejich název, získat je můžete z pohodlí domova přes internet, ať už se rozhodnete pro banku či nebankovní společnost. A jaké jsou jejich výhody?

  • Vyplnění formuláře během pěti minut
  • Administrativní náležitosti řešené online
  • Výhodnější úroková sazba

Srovnání úvěrových nabídek

Získat úvěr na internetu ještě nemusí být výhrou. Podstatné je důkladné srovnání velkého množství nabídek na jednom místě. Na to se zaměřuje kupříkladu portál půjčka.co přinášející opravdu pestré porovnání. Taková velká online kalkulačka, která vám během několika vteřin prozradí, jaká půjčka je nejvýhodnější právě pro vaše účely.

Porovnání vícero nabídek najednou je cestou k úspěchu. Takže, i když úrokové sazby půjček neustále rostou, stále máte nástroje, abyste mezi nimi našli ty nejvýhodnější. Důležité je samozřejmě zaměřit se na správné parametry půjčky.

Úrok hraje klíčovou roli

Možná si pokládáte otázku, jak vlastně poznat, že konkrétní úvěr je ideální volbou právě pro vás? Je to jednoduché. Vše potřebné vyčtete z úrokové sazby. Klíčový by pro vás však neměl být klasický úrok, jak si spousta potenciálních zájemců o půjčky myslí. Důležitá je roční procentuální sazba nákladů neboli RPSN. Ta v sobě totiž zahrnuje i mnohé další poplatky.

  • Poplatek za sjednání úvěru
  • Poplatek za vedení úvěrového účtu
  • Ostatní poplatky

Právě hodnota RPSN bude vypovídat o tom, kolik peněz ve výsledku přeplatíte. Tento údaj je navíc povinný, takže jím bude opatřena každá online půjčka na internetu. Pro poskytovatele úvěrů jde v podstatě o povinnost prezentovat tyto informace, na což dohlíží Česká národní banka známá pod zkratkou ČNB.

Aktuální situace na trhu

Jestliže vás zajímá, jak si stojí současné půjčky na trhu, přinášíme vám alespoň obecné informace týkající se jak úrokové sazby, tak celkové doby splatnosti nebo částky, kterou můžete získat.

  • Půjčky od 5 000 Kč do 2 500 000 Kč
  • Doba splatnosti od 1 dne do 120 měsíců
  • Úroková sazba od 3,92 %

Při samotném výběru půjčky vám bude přínosem již zmiňovaný portál půjčka.co, protože právě prostřednictvím něho se můžete dopracovat nejenom k rychlému srovnání úvěrových produktů. Získáte také podrobnější informace o úvěrech a přidružených službách. Někomu přijde vhod pojištění schopnosti splácet, jiný zase ocení odklad splátek.

V každém případě se můžete dopracovat k účelovým i neúčelovým půjčkám. Tzn. k úvěrovým produktům, které jsou upotřebitelné na cokoliv. A i když se úroky půjček stále zvyšují, můžete si od vyšších úroků ulevit alespoň absencí jakýchkoliv poplatků nebo bezplatnou možností předčasného splacení. Výjimkou dokonce není ani první půjčka zdarma u krátkodobých půjček. Trh s úvěry je sice jako na houpačce, přesto dokáže nabídnout každému něco. Stačí si pouze vybrat.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články