Pondělí, 27 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin

Koupi počítače si nemůže dovolit 110 000 domácností

„Jsou to zejména příjemci starobního důchodu, tedy důchodci, invalidní důchodci, návštěvníci rekvalifikačních kurzů, ale i děti z mnohočetných rodin a také děti z chudých rodin, ze sociálně znevýhodněného prostředí,“ přiblížila Remišová. Resort identifikoval dvě skupiny lidí se slabšími digitálními dovednostmi. Kromě rodin ohrožených chudobou tyto dovednosti prudce klesají iu lidí ve věku nad 45 let.

Resort informatizace se podle Remišové proto zaměří i na zaměstnance veřejné správy, na seniory a výhledově i na děti. Z eurofondů by mělo MIRRI vyčlenit peníze na pokrytí míst bez internetu na celém Slovensku tak, aby připojení měly všechny školy, úřady, instituce a později i všechny domácnosti. Dále resort rozbíhá národní projekt na zlepšení digitálních dovedností, kde by se mělo vyškolit až 1,5 milionu zaměstnanců veřejné správy, lidí nad 55 let i starobních důchodců.

„V plánu obnovy máme konkrétní projekt za 70 milionů eur na bezplatné vyškolení seniorů, kteří po absolvování kurzu dostanou i speciálně upravený tablet,“ připomněla Remišová. V rámci projektu bude vytvořena i linka pomoci. Informativní materiál, který mapuje problémy s rozšiřováním digitálních dovedností as digitální chudobou, předložilo MIRRI na středeční (16. 3.) vládu.

Nejnovější články

Další články autora