Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin

Hongkongská burza se ve středu prudce posílila

Hongkongská burza se ve středu prudce posílila a čínské akcie smazaly velkou část obrovských ztrát z posledních dvou dnů.
Hongkongská burza se ve středu prudce posílila a čínské akcie smazaly velkou část obrovských ztrát z posledních dvou dnů. Peking totiž přislíbil podporu pro akciové trhy. TASR o tom informuje na základě agentury AFP.

Čínská tisková agentura Sin-chua uvedla, že příslušné úřady podpoří stabilitu kapitálového trhu a přijmou opatření ke zvládnutí rizik na realitním trhu. Peking také naznačil, že podporuje kotace domácích firem na zahraničních burzách a že zpřísňování regulace v technologickém sektoru se chýlí ke konci.

Hongkongský index Hang Seng ve středu stoupl o 9,08 % a uzavřel na 20.087,50 bodu a zaznamenal nejlepší den od 30. října 2008. Tento týden je však stále v mínusu o více než 2 % po prudkém oslabení v pondělí a úterý.

Výrazně si ve středu polepšily čínské technologické tituly, Tencent si připsal 23,15%, Alibaba 27,3% a NetEase 23,4%. Hang Seng Tech index vzrostl o 22,2% na 4243,39 bodu.

Polepšily si také hlavní indexy v pevninské Číně. Šanghajský Composite vzrostl o 3,48% na 3170,71 bodu a šen-čenský Component o 4% na 12.000,96 bodu.

Vláda po zasedání, které vedl vicepremiér Liou Che, zdůraznila potřebu „efektivní podpory ekonomiky v 1. kvartálu“. Jako nástroje této podpory zmínila proaktivní měnovou politiku a přiměřený nárůst úvěrování. Rovněž zmínila plán pro realitní sektor, který aktuálně zápasí s dluhovou krizí.

Nejnovější články

Další články autora